Artikkel
Artikkel
Lørdag den 17. juni var en dag da MHKD var representert på mange arenaer. Hovedaktiviteten var vel deltagelse på Gyldenløve Bryggefestival der MHKD var tilstede med ti biler og to motorsykler. Det ble en veldig varm dag som sikkert var medvirkende årsak til at det var litt begrenset besøk da jeg var innom og knipset noen bilder.
Litt senere på dagen var vi ivitert til å kjøre kolonne fra Sorenskrivergården i Hokksund i forbindelse med Hokksunddagene. I alt tretten biler møtte opp. Arrangøren av Hokksunddagene glimret med sitt fravær, men det hindret ikke MHKD gjengen i å kjøre kolonne. Vi sørget for å sende en skikkelig "muskelbil" foran i kolonnen slik at folk skulle høre at vi kom. Men da vi passerte gjennom Stasjonsgata i sentrum av Hokksund var det ikke spesielt mye folk som fikk gleden av å oppleve de fine bilene. Jeg velger å tro at varmen også her gjorde sitt til at folk valgte andre aktiviteter eller kanskje tok det helt med ro et eller annet sted i skyggen.
I tillegg til alt dette har også flere av klubbens medlemmer denne helgen vært med på det internasjonale Austin Healey treffet med 250 biler fra mange land. Et treff som har vart en hel uke og som har hatt sitt utgangspunkt i Geiranger. Her var det med biler både fra USA og Australia. Dette viser virkelig bredden i MHKD medlemmene sine aktiviteter.
Tagger