Spiralløpet 2021

De gærne har det definitivt best

Etter et års pause på grunn et bittelite vesen som hadde spist usynlighetspulver - usynlige virus burde bli forbudt - ja, så fikk vi atter en gang arrangert Spirralløp. Og for et persongalleri man kunne fremvise. Politifolk i fleng, fra gamle Drammen, fra Amerika og fra DDR. Noe mystisk med dem alle. Så hadde vi alle de skruene vi alltid har med. Og det er slett ikke få. Godt vi har eget politi, godt vi har psykiateren Dr. Solberg, egen distributør av medisinsk utstyr - bosatt på Dikemark - godt at vi har egne psykologer, klarsynte og funksjonærer i Staten. MHK Drammen har alt.


I dag hadde vi fint vær, men noen utfordringer. Startsstedet ble flyttet litt fram og tilbake, men endte på Bragernes Strand til slutt. 76 stilte til start. Ingen tohjulinger og ingen sekshjulinger. Ingen med flere hjul heller. Litte grann plundrete må vi ha lov til å si at løypebeskrivelsen var, men alle kom seg gjennom må vi anta. Vi kjørte to forskjellige retninger. På kryss og tvers i Drammen Kommune med en ørliten avstikker innom Lier. 


Opp den verdensberømte tunellen Spiralen kom hotrod-fører Thomas bak en totakter fra Øst-Tyskland. Han var i ferd med å besvime av eksos og fikk både hallusinasjoner og hyssing-spreng.  Da ble en vill ide født. Et skuespill ville vi lage. Med deltagende hotrodist, et par kvinnfolk med spesielle fetisjer og en regissør som elsker ting på kanten. Resultatet ser dere på filmen. Hva dere ikke ser er det store antallet tilskuere som bivånte det hele, og heller ikke ser dere at ekte politi ankom åstedet. Ekstremt morosamt,



 

 

Vi takker løpskomiteen for godt utført arbeid og gleder oss til neste gang. Motorhistorisk Klubb Drammen er en sikker vei til eufori. Kos dere med bilder.  Resultatlista ligger under bildene.


PlassStart nr.DeltakerBiltypeÅrsmodAntall prikkerSkilleoppgave
165Sølve WangFord1931247
27Thomas DjupvikRover1977810
360Ronald AndreassenPlymonth19508110
423Ole Chr RenskougChrysler1938910
539Thor SimonsenChrysler19379140
636Tom Roar LundgrennVolvo1982105
722Vidar IngebretsenVW19551010
826Espen GlesneVW19681160
91 Kristian AndersenVolvo19891180
1013 Jo-Inge HellerudOpel19571230
1161Christoffer GjerdeVW196712110
1220Jan SandholtTerraplane193512345
1354Thomas SundbergFord193613100
1434Paul Weber GeleinCitroen19841415
1517 Kjell og Kari OlsenMG19651495
1615Arve og Sølvi MyhreFiat19701620
1741Trond ChristensenMG19381720
1812Erik HoldePeugeot19681770
1967Knut EllingsenDAF19751790
2037Fredrik LangeAustin196717120
2174Stein HandengMercedes197817300
2227Bjørn LundChevrolet19341830
2344Henning Bruun OlsenCitroen19871840
2449Øyvind BardalenVolvo19731860
2547Kåre FilsethChevrolet19311930
2642Dag AmbleCitroen19861945
2719 Bjørn SandFord 193019210
284Bjørn SønjuRenault1968202
295Miguel KrokenFord 1978201280
3053Alexander R..H OlsenVolvo19882195
3132Geir EbbestadMercedes196621445
3243Trine BergsethWartburg19682250
3355Jan RypeFord19652260
349 John og Mette HansenPorsche19782343
3514Ole StangjordetMercedes19792360
3668Magne BævreVW196923280
3756Gudbrand StrømmenFord19562410
3833Steinar LundvigsenFord19652430
3928Hans GlesneCitroen19682540
4021Lars AspedokkenSaab198327280
4176Tom Emil BergerudToyota198627410
422Per Kristian Stryken, Datsun19782830
4352Josef HelgevoldCadillac195529190
4429Per Olav BergerudVolvo197129302
4535Finn TorgersenFord196629920
4648Lasse HaugerudAMC197530395
476Kjell-Arne GrønhovdChevrolet19573190
488Morten EngumDatsun 19723260
4945Thomas PaulsenFord192932120
5059GeirRune Berg PettersenDKW196232150
5175Christian KuhnVolvo196732210
5258EngCitroen19793350
5324Rune SkoglundImperial19653380
5457Per LøkenChevrolet19363380
5516Tom KarlsenMercedes199033160
5662Reidar Schumann OlsenChevrolet19293410
573Arne Kristian KrokenVW19703540
5825Sæbjørn NærøVW19733540
5910 Runar SandTriumph197235160
6050Ottar HansenMercedes1968371000
6146Pål Gustav HaugerudPorsche1990381000
6266Jonas JonassenMercedes198346100
6364Arne ByeChevrolet197164140
6411Morten Nylund NilsenLincoln1973BruttBrutt
6518 Sven BruerCadillac1967BruttBrutt
6630Steinar FossebergVolvo1960BruttBrutt
6731Knut Ole SandbækVolvo1967BruttBrutt
6838Sigmund GranliLincoln1948BruttBrutt
6940Tom GulbrandsenMG1966BruttBrutt
7051Kåre SolemBentley1947BruttBrutt
7163Thor Wang og Kristina SandliChevrolet1936BruttBrutt
7270Eivinn HelgelandJaguar1955BruttBrutt
7371Kjell BjørklundVolvo1966BruttBrutt
7472Øivind MyhreMG1969BruttBrutt
7573Torstein LøitegårdMercedes1968BruttBrutt
7669Bjørn HagenVolvo1970