Artikkel
Artikkel
En kar som frekventerer Burud fra tid til annen har kontaktet oss da han mener at han har for mange veteranbil-prosjekter for tiden!
Han ønsker derfor å kvitte seg med en 1926 modell Chevrolet lastebil. Lastebilen er bygget hos firma Brødrene Olsen på Lierstranda og ble brukt til å frakte sprengstoff på Dyno fabrikken på Gullhaug, før den ble solgt videre Hedemark og Kristiansand før den endte opp i Sandefjord, hvor Kai kjøpte den i 1983.
Hva Kai skal ha for klenodiet vet jeg ikke, men som han sier: "Prisen blir vi helt sikkert enige om". Bilens tilstand vet jeg ikke noe om, men ut i fra bildene ser den jo riktig staselig ut!
Om dette er noe for deg, er det bare å ta en telefon til Kai Villiam Hansen. Han treffer du på telefon 908 91 403. (Det hadde jo vært hyggelig om dette ble en bil som ble å se i området vårt.)
TrBj/


Tagger